O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej powstał w roku 1977. Ośrodek mieści się w budynku Domu Strażaka i stanowi centrum życia kulturalnego gminy.

Działają tu zespoły artystyczne, (młodzieżowy zespół wokalny Moderato, dziecięcy Śpiewające Nutki i Melodynki, zespoły tańca nowoczesnego FOPS, TRACE, LEVEL i FREAKS, Flash, Zespół Okazjonalny – wokalny zespół dorosłych).

Prężnie rozwija się nauka gry na pianinie i gitarze.

Oprócz zespołów artystycznych prowadzone są warsztaty regionalne dla dzieci i młodzieży, uczymy tworzyć kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne, malować pisanki i kartki bożonarodzeniowe.

Dużą część naszej działalności stanowią koncerty, przeglądy działalności artystycznej, imprezy okolicznościowe i wystawy. Nie zapominamy o rekreacji. Od wielu lat uczestniczymy w akcji Polska Biega, prowadzimy zajęcia fitness i pilates. Dorośli spotykają się na sali gimnastycznej na zajęciach piłkarskich.

Od początku istnienia Ośrodek jest organizatorem imprezy plenerowej pod nazwą Jesień Łabowska, w trakcie której prezentowany jest dorobek artystyczny zespołów działających w gminie. Corocznie zapraszane są zespoły amatorskie z sąsiednich gmin i zaprzyjaźnionych miejscowości z zagranicy.

Od roku 2005 występują również artyści zawodowi m.in. Krystyna Giżowska, Majka Jeżowska, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rybiński, zespoły Krywań, Abba Forever i Voyager, Gang Marcela. W latach 2012-2015 impreza wzbogaciła się o dodatkowe występy zagranicznych zespołów folklorystycznych.

Ośrodek Kultury pierwszy w regionie w latach 80- tych ubiegłego wieku organizował zajęcia informatyczne, ucząc obsługiwać komputery, a później korzystać z zasobów Internetu.

W pierwszej dekadzie XXI wieku dużą popularnością cieszyły się zajęcia break dance, a zespół Flying Dragons notował znaczące osiągnięcia na przeglądach tańca.

Stanisław Szary, Monika Bulińska, Małgorzata Miecznikowska-Gurgul, Elżbieta Hasior, Aneta Tucznio-Worwa, Anita Długosz, Katarzyna Citak, Artur Kmiecik, Krzysztof Rola, Justyna Dobosz to tylko niektórzy z wielu instruktorów, którzy tworzyli dorobek artystyczny Ośrodka.

Od 1986 roku Gminnym Ośrodkiem Kultury kieruje Jerzy Chronowski.